خانه / مطالب رایگان / آموزش وردپرس / آموزش تصویری افزودن رسانه در وردپرس

آموزش تصویری افزودن رسانه در وردپرس

add-media-wordpress-wpsource.ir آموزش تصویری افزودن رسانه در وردپرس آموزش تصویری افزودن رسانه در وردپرس add media wordpress wpsource

آموزش تصویری افزودن رسانه در وردپرس

 

معمولا وقتی نوشته ای ایجاد می کنیم بهتر است که تصاویری مرتبط با نوشته ی خود اضافه کنیم که هم قدرت درک مخاطب را بالا برده و هم از طرف گوگل امتیاز خوبی برای محتوای خود کسب کنیم. سیستم مدیریت محتوای وردپرس این امکان را از راهی بسیار ساده در اختیار شما قرار می دهد تا هم تصاویر خود را بارگذاری کنید و هم فایل های متنی، صوتی و… را در صورت نیاز در سایت خود قرار دهید. در این جلسه از آموزش وردپرس، تصمیم داریم نحوه ی بارگذاری فایل ها را در سایت آموزش دهیم. پس با ما همراه باشید.

 

رسانه و پرونده های چند رسانه ای در وردپرس

کار کردن با فایل ها و تصاویر در وردپرس بسیار آسان است. به طور کلی در ناحیه مدیریت وردپرس، منویی با عنوان “رسانه” وجود دارد که با استفاده از آن میتوانید کلیه ی فایلهای آپلود شده در سایت خود را مشاهده کرده، آنها را مدیریت کنید و در صورت نیاز فایلهای جدیدی را به سایت خود اضافه کنید.

همانطور که در تصویر بالا نیز مشخص است، از طریق مراجعه به کتابخانه پرونده های رسانه ای شما میتوانید لیست کاملی از فایلهایی که تا کنون در سایت خود بارگذاری کرده اید را مشاهده نمایید. یک امکان جالب دیگر که در این بخش به چشم میخورد امکان فیلتر فایلها بر اساس نوع آنها (مثلا فقط تصاویر) و همچنین امکان مشاهده فایلهای پیوست نشده است.

مشاهده ی فایلهای چند رسانه ای از در وردپرس از روشی دیگر نیز میسر است. اگر توجه کرده باشید در بالای بخش ویرایشگر موجود در نوشته ها و برگه های شما، دکمه ای با عنوان “افزودن پرونده چندرسانه ای” وجود دارد.

آموزش تصویری افزودن رسانه در وردپرس آموزش تصویری افزودن رسانه در وردپرس آموزش تصویری افزودن رسانه در وردپرس add multimedia wordpresswpsource

 

در این پنجره امکانات مدیریتی متعددی در اختیار شما قرار میگیرد. مثلا شما میتوانید برای خودتان گالری ایجاد کنید یا اینکه میتوانید فقط فایلهایی که در نوشته ی جاری شما آپلود شده اند را مشاهده کنید، در میان فایلهایتان جستجو کنید و به طور کلی به مدیریت کامل آنها بپردازید.

 MEDIA-WPSOURCE.IR آموزش تصویری افزودن رسانه در وردپرس آموزش تصویری افزودن رسانه در وردپرس MEDIA WPSOURCE

در این پنجره امکانات مدیریتی متعددی در اختیار شما قرار میگیرد. مثلا شما میتوانید برای خودتان گالری ایجاد کنید یا اینکه میتوانید فقط فایلهایی که در نوشته ی جاری شما آپلود شده اند را مشاهده کنید، در میان فایلهایتان جستجو کنید و به طور کلی به مدیریت کامل آنها بپردازید. در ادامه به یادگیری نحوه ی کارکرد بخش های مختلف دو قسمتی که در بالا به شما نشان دادیم خواهیم پرداخت.

آپلود تصویر از طریق مراجعه به منوی رسانه

گاهی ممکن است نیاز داشته باشید تصویری را در سایت خود آپلود کنید ولی این تصویر هیچ ارتباطی با نوشته ها یا برگه های شما نداشته باشد. در این حالت بهترین کار این است که برای آپلود آن در سایت مستقیما از طریق مراجعه به منوی رسانه و سپس رفتن به زیر منوی افزودن اقدام کنید. پس از مراجعه به این منو صفحه ای مانند زیر برای شما پدیدار خواهد شد :

 

choose-file- آموزش تصویری افزودن رسانه در وردپرس آموزش تصویری افزودن رسانه در وردپرس choose file

با کلیک بر روی گزینه ی “گزینش پرونده ها” می توانید فایل مورد نظر را از کامپیوتر خود انتخاب کرده و وارد مرحله ی آپلود فایل شوید.

توجه!!! اگر فایل شما دارای نشانی است و در کامپیوتر موجود نیست با انتخاب گزینه ی “گذاشتن از نشانی” که در سمت راست آخرین گزینه است، می توانید فایل مورد نظر را با کمک آدرس قرار دهید.

 

آموزش تصویری افزودن رسانه در وردپرس

 

جهت دانلود فیلم آموزشی با کیفیت بالا از قسمت زیر دانلود کنید.

قبل از خرید: اگر سوالی داشتین در بخش نظرات سایت مطرح نمایید (بخش زیرین) بعد از خرید: اگر سوالی داشتین در بخش پشتیبانی سایت مطرح نمایید (wpsource.ir/support)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WordPress spam blocked by CleanTalk.